…rok se s rokem sešel a po létě zas podzim,

listí už žloutne a mlha houstne,
však jasný slunce svit dopřán nám ještě v tento čas,
kdy dny se nám krátí a chce se nám spáti,
únavou oči se klíží a v temné skrýši přízrak se krčí,
on mocným řve hlasem a svými ostny vše živé do smrti žene,
tma všude kol kolem a vítr se honí holým polem,
tu rozsvěcím světýlko ve svém nitru, chci zahnat bázeň
a chopím se kopí a cítím vůli, která mně pevně na nohy staví a v mém srdci plamen už hoří…
V michaelském období pěstujeme odvahu, sílu, vůli a odhodlání, abychom mohli s novou odvahou vykročit do listopadového šera a z něho pak do světla adventního a vánočního času.
Prožitím michaelského svátku pomůžeme dětem nalézt vnitřní odhodlání k dobrým činům.
 
 
 
Milí Vrběnkoví,
 
 
přijďte s námi načerpat sílu do nadcházejících podzimních dní a oslavit svátek svatého Michaela v úterý 27. září na Vrběnce.
 
 
Slavnost začne v 9 hod. michaelským divadlem, zazpíváme si v kruhu michaelské písně, poté se děti s pláštěm a mečem vydají překonat svou bázeň (a ucítit andělskou podporu) na stezku k drakovi, a pak budou plnit michaelské úkoly na několika stanovištích.
 
Kolem 12.00 hod. poobědváme polévku a slavnost zakončíme hostinou z vámi přinesených podzimních pochutin ve formě koláčů jablkových, trnkových, hruškových, štrůdlů, sušené podzimní plody, ořechy, slané dobroty, mošty, hroznové víno… prostě vše, co nám podzim daroval… věříme ve vaši tvořivost a fantazii  🙂
Předpokládaný konec slavnosti je ve 14.00 hod. Podrobné info čekejte mailem.
 
 
„Prožijme tedy všichni společně tento významný svátek v čase, kdy přichází dříve večerní šero a ráno se po zemi ještě plouží mlha, jíž až před polednem prosvitne vítězný sluneční paprsek a modro nebe se tak znovu rozzáří.“
 
„Slunce je štítem Michaela, temnotu rozhání kopím světla.“
 
Vedle svátku Michaela nemůžeme opomenout oslavu svátku sv. Václava. On je prvním reprezentantem archanděla Michaela v našich duchovních dějinách.
Ačkoli měl sílu i odvahu, nepoužíval je proti druhým. Chtěl jít duchovní cestou bez boje, pěstoval vnitřní sílu, i když měl v rukou velkou moc. Je představitelem nejzdravějšího plodu matky Země. 
Jako první z našich vládců pochopil význam vzdělání a duchovního usilování, rozsvítil v sobě světlo, rozpřáhl své světelné ruce vzhůru – vstříc z nebes rozpřaženým rukám Michaelovým a vytvořil tím navždy pro český národ světelný most do duchovních dimenzí… po boku Michaela vede naše duše do věčného míru a radosti…
 
 
„Drak to prohrál s Michalem, ten boj na nebi,
 prohraje i v srdci tvém, ten boj na zemi!“

Pin It on Pinterest