…rok se s rokem sešel a po létě zas podzim,

listí už žloutne a mlha houstne,
však jasný slunce svit dopřán nám ještě v tento čas,
kdy dny se nám krátí a chce se nám spáti,
únavou oči se klíží a v temné skrýši přízrak se krčí,
on mocným řve hlasem a svými ostny vše živé do smrti žene,
tma všude kol kolem a vítr se honí holým polem,
tu rozsvěcím světýlko ve svém nitru, chci zahnat bázeň
a chopím se kopí a cítím vůli, která mně pevně na nohy staví a v mém srdci plamen už hoří…
 
 
Milí Vrběnkoví, přijďte s námi načerpat sílu do nadcházejících podzimních dní a oslavit svátek svatého Michaela ve čtvrtek 30. září na Vrběnce.
 
Slavnost začne v 9 hod. Michaelským divadlem  (odchod 8:30 z Kaštánku) , zazpíváme si v kruhu Michaelské písně, poté se děti s pláštěm a mečem vydají překonat svou bázeň (a ucítit andělskou podporu) na stezku k drakovi a poté na několika stanovištích plnit Michaelské úkoly.
 
Kolem 12.00 hod poobědváme a slavnost zakončíme hostinou z vámi přinesených podzimních pochutin ve formě koláčů jablkových, trnkových, hruškových, štrůdlů, sušených podzimních plodů, ořechů, slaných dobrot, moštu, hroznového vína… prostě vše co nám podzim daroval… věřím ve vaši tvořivost a fantazii  🙂  Jen prosím o střídmost – děti budou po obědě 😉
 Polední odpočinek nebude. Předpokládaný konec slavnosti je ve 14.00 hod. Kdo potřebujete, aby vaše dítě bylo ve školce do 16.00, dejte prosím vědět, je to samozřejmě možné.
 
Připomínáme, že slavnosti a výlety jsou otevřené i dětem, které ten den do školky nechodí a že je velice vítaná a žádoucí účast, případně pomoc rodičů. 
 
 
 

Pin It on Pinterest