….. rok se s rokem sešel a po létě zas podzim,

listí už žloutne a mlha houstne,
však jasný slunce svit dopřán nám ještě v tento čas,
kdy dny se nám krátí a chce se nám spáti,
únavou oči se klíží a v temné skrýši přízrak se krčí,
on mocným řve hlasem a svými ostny vše živé do smrti žene,
tma všude kol kolem a vítr se honí holým polem,
tu rozsvěcím světýlko ve svém nitru, chci zahnat bázeň
a chopím se kopí a cítím vůli, která mně pevně na nohy staví a v mém srdci plamen už hoří……..
 
 
V Michaelském období pěstujeme odvahu, sílu, vůli a odhodlání, abychom mohli s novou odvahou vykročit do listopadového šera a z něho pak do světla adventního a vánočního času. Prožitím Michaelského svátku pomůžeme dětem nalézt vnitřní odhodlání k dobrým činům.
 
Milí Vrběnkoví, přijďte s námi načerpat sílu do nadcházejících podzimních dní a oslavit svátek svatého Michaela v úterý 29. září na Vrběnce.
 
Slavnost začne v 9 hod. Michaelským divadlem (odchod 8:30 z Kaštánku) zazpíváme si v kruhu Michaelské písně, poté se děti s pláštěm a mečem vydají překonat svou bázeň (a ucítit andělskou podporu) na stezku k drakovi, a pak budou plnit Michaelské úkoly na několika stanovištích.
Kolem 12.00 hod. poobědváme polévku a slavnost zakončíme hostinou z vámi přinesených podzimních pochutin ve formě koláčů jablkových, trnkových, hruškových, štrůdlů, sušené podzimní plody, ořechy, slané dobroty, mošty, hroznové víno…. prostě vše co nám podzim daroval….. věřím ve vaši tvořivost a fantazii  🙂
 
Polední odpočinek nebude. Předpokládaný konec slavnosti je ve 14.00 hod. Kdo potřebujete, aby vaše dítě bylo ve školce do 16.00, dejte prosím vědět, je to samozřejmě možné.
 
Připomínáme, že slavnosti a výlety jsou otevřené i dětem, které ten den do školky nechodí a že je velice vítaná a žádoucí účast, případně pomoc rodičů. 
Pro minivrběnčata platí v den slavnosti účast s rodičem!
 
 

Pin It on Pinterest