Jak asi už mnozí víte, budovu Kaštánku nám většinu týdne letos obsadila komunitní škola Pomněnka, kde máme nyní 23 žáků, a proto už jsme se nevešli na Kosenku, kde jsme hostovali 7 let. (Ať žije Kosenka!)
 
 

Od září 2022 si u nás můžete vybrat z následujícího programu a služeb:

 

Úterý

 
V úterky Vás zveme na nový kroužek pro rodiče a děti „Snoezelen v lese“ pro děti od 1 roku do 4 let, který bude probíhat v zázemí lesního klubu Vrběnka v čase od 9:30 do 11:30 h.
 
Vede lektorka Mgr. Zuzka Švachová. Kroužek bude zaměřený na rozvoj smyslového vnímání – doslova poznávání přírody všemi smysly, budeme zpívat, tvořit, malovat a hrát si. Děti se posunou sociálně, v řeči i motorice. Účastníci kroužku budou mít k dispozici celé zázemí lesní školky (za koupalištěm ve VK) – hrové prvky venku i zateplenou maringotku, kde se topí v kamnech, pro případ špatného počasí.
 
Cena 3.200,- Kč/pololetí/jedno dítě, 4.000,- Kč/pololetí/sourozenci. Možno platit na dvě splátky. (cena pro členy komunity 2500 Kč/pololetí)
 

Středa

 
Středa ve znamení miminek, ale můžete si přijít hrát i se staršími dětmi.
Otevřeno bude každou středu od 14 do 16 hodin (někdy až do 17 hodin), ve středy budou probíhat také podpůrné skupiny kojení plus laktační poradenství a snoezelen pro miminka od začátku října – pište, kdo byste měl zájem o tento nový snuzik pro nejmenší (rcvk@seznam.cz).
 

Čtvrtek

 
Čtvrtky v Kaštánku budou probíhat úplně stejně, jak je znáte z minulého roku.
 
Je možno chodit na kroužky snoezelen a také využít celé dopoledne od 8:30 do 12:00 volnou hernu (škola má čtvrtek projektový den a nebude pobývat v Kaštánku), potkat se s kamarády, dát si kávu a relaxovat.
 
Kroužky „Hravý snoezelen“ budou ve čtvrtek dopoledne dva, jak jste zvyklí. Hravý snoezelen od 9:00 do 9:45 a od 10:00 do 10:45, vede lektorka Mgr. Zuzka Vajdíková. Kroužky jsou zaměřené vždy na nějaké dětem blízké téma a rozvíjí smysly, motoriku, řeč a sociální dovednosti dítěte. Součástí každé lekce je také relaxace na závěr. Děti si většinou odnáší domů nějaký svůj výrobek, výkres nebo minimálně prstíky od barvy, lepidla atd. 🙂
 
Cena kroužku je 2.400,- Kč/pololetí/jedno dítě, 3.200,- Kč/pololetí sourozenci možno platit na dvě splátky(1.900,- Kč/pololetí/dítě/členové komunity).
 
Ve čtvrtky odpoledne vás někdy pozveme na divadélko pro nejmenší a na táborák podle počasí.
 
 

Na úterní a čtvrteční snoezelen kroužek je potřeba se přihlásit mailem (rcvk@seznam.cz). 

Čtvrteční kroužek bude možné si nahradit v úterý v lese a opačně.
 
Začínáme v týdnu od 12.9. Pololetí končí 31.1.2023, svátky a školní prázdniny má Kaštánek zavřeno.
 
Vstup do Kaštánku (pokud si hrajete v herně před nebo po kroužku nebo přijdete jen tak) je 70 Kč/den/rodina.
 
Ceny kroužků se v tomto školním roce zvedly, což nás netěší.. Bohužel je to nutností, abychom mohli udržet kvalitu, ve které vám kroužky již více než 10 let nabízíme, a to je pro nás důležité. Věříme, že přesto budete svým dětem i sobě moci kroužky dopřát.
 
 
Přihlašujte se prosím mailem do 12.9., nejpozději do konce září.
 
Máte-li dotazy, připomínky, pište.
Těšíme se na Vás
 
 

Mgr. Markéta Šobáňová

 

Pin It on Pinterest