…na svatého Jána otvírá se brána…
 
Svatojánská slavnost – oslava přírodních sil – se uskuteční v pátek odpoledne případně s přespávačkou do soboty. Místo konání Tichov u poustevny Sv. Jana Křtitele. Mapa viz níže.
 
Začátek slavnosti je v pátek 21. 6. v 14.45 hodin. Po příjezdu se ohlásíte u vítacího stolu, kde dostanete instrukce na svatojánskou cestu.
 
Pak se vydáte (postupně tak jak dojedete, nemusí jít všichni najednou) po fáborkách směrem k poustevně (1,5 km, kočárky projedou pouze teréní). Cestou, pokud nezabloudíte, se setkáte se čtyřmi živly. Po splnění úkolů dojdete na mýtinu k poustevně, kde vás budou už čekat medvědice. Počkáme na všechny (nejpozději do 17 h) a společně zatančíme a zazpíváme svatojánské písně. Poté se odebereme ke slavnostní hostině z darů – co kdo donesete – ozdobené lučním kvítím (ovoce, saláty, pomazánky, chléb, oříšky, buchty, koláče atd.). K tomu můžeme pít čerstvou vodu z blízké studánky. Program slavnosti skončí mezi šestou a sedmou hodinou a dále pokračuje neformální setkání u ohně, zpívání, přespávačka. VIP s miminkama můžou spát v poustevně :-).
 
Dopoledne v pátek budeme s medvědicema chystat stezku a vše potřebné u poustevny. Kdo by se chtěl připojit (bez dětí), můžete se přihlásit Simči nebo Pavle. Minivrběnka tento den nebude! Nahradit si můžete den před tím – ve čtvrtek 20. 6.. Zapište si náhradu do tabulky a také se do tabulky napište na pátek, ať víme, kolik bude dětí, kdybychom pro ně chystali nějaká překvapení jako vždy 🙂 Ve čtvrtek na náhradu minivrběnky posílíme mědvědicema, aby tam měli péči, jakou minivrběnkáči potřebují.
 
mapa:
 

Pin It on Pinterest