… rok se s rokem sešel a po létě zas podzim,

listí už žloutne a mlha houstne,
však jasný slunce svit dopřán nám ještě v tento čas,
kdy dny se nám krátí a chce se nám spáti,
únavou oči se klíží a v temné skrýši přízrak se krčí,
on mocným řve hlasem a svými ostny vše živé do smrti žene,
tma všude kol kolem a vítr se honí holým polem,
tu rozsvěcím světýlko ve svém nitru, chci zahnat bázeň
a chopím se kopí a cítím vůli, která mně pevně na nohy staví a v mém srdci plamen už hoří…
 
 
V michaelském období pěstujeme odvahu, sílu, vůli a odhodlání, abychom mohli s novou odvahou vykročit do podzimního šera a z něho pak do světla adventního a vánočního času.   
Prožitím michaelského svátku pomůžeme dětem nalézt vnitřní odhodlání k dobrým činům. 
 

 

 

Svátek svatého Michaela oslavíme ve středu 27. září na Vrběnce.

 

 
Slavnost začne v 9 hod. Michaelským divadlem, zazpíváme si v kruhu Michaelské písně, poté se děti s pláštěm a mečem vydají překonat svou bázeň (a cítit andělskou podporu) na stezku k drakovi, a pak budou plnit Michaelské úkoly na několika stanovištích.
 
Kolem 12.00 hod. poobědváme polévku a slavnost zakončíme hostinou z vámi přinesených podzimních pochutin ve formě koláčů jablkových, trnkových, hruškových, štrůdlů, sušené podzimní plody, ořechy, slané dobroty, mošty, hroznové víno…, prostě vše, co nám podzim daroval… Věřím ve vaši tvořivost a fantazii  🙂
 
Polední odpočinek nebude. Předpokládaný konec slavnosti je ve 14.00 hod.
 
Připomínáme, že slavnosti a výlety jsou otevřené i dětem, které ten den do školky nechodí a že je velice vítaná a žádoucí účast, případně pomoc rodičů. 
Pro minivrběnčata, ta která se k nám připojila v letošním roce, platí v den slavnosti účast s rodičem!
 

„Prožijme tedy všichni společně tento významný svátek v čase, kdy přichází dříve večerní šero a ráno se po zemi ještě plouží mlha, jíž až před polednem prosvitne vítězný sluneční paprsek a modro nebe se tak znovu rozzáří.“  

 
 “ Slunce je štítem Michaela, temnotu rozhání kopím světla. „
 
 
Vedle svátku Michaela nemůžeme opomenout oslavu svátku sv. Václava. On je prvním reprezentantem archanděla Michaela v našich duchovních dějinách.
 Ačkoli měl sílu i odvahu, nepoužíval je proti druhým. Chtěl jít duchovní cestou bez boje, pěstoval vnitřní sílu, i když měl v rukou velkou moc. Je představitelem nejzdravějšího plodu matky Země. 
Jako první z našich vládců pochopil význam vzdělání a duchovního usilování, rozsvítil v sobě světlo, rozpřáhl své světelné ruce vzhůru – vstříc z nebes rozpřaženým rukám Michaelovým a vytvořil tím navždy pro český národ světelný most do duchovních dimenzí…. po boku Michaela vede naše duše do věčného míru a radosti…
 
 
…“Drak to prohrál s Michalem, ten boj na nebi,
 prohraje i v srdci tvém, ten boj na zemi.“…

Pin It on Pinterest