Popis úklidu

 
Týden úklidu jsme podle plánu začali v pondělí. V počtu 11 školáků (1. – 4. ročník), 9 školkáčů a 2 dospělí jsme prošli přibližně první třetinu trasy – od koupaliště (přibrali jsme i celé koupaliště) až po první závoru u koně. Trvalo nám to necelou hodinu a půl a vyvezli jsme 60 kg odpadků!
 
V další dny se zapojily i ostatní školkové děti a prošli jsme okolí Vrběnky a les za ní. Tady už bylo odpadků podstatně méně, protože toto okolí Medvědi (průvodci v lesním klubu) s dětmi uklízejí každý rok. Každý přidal ruku k dílu, i ti nejmenší kolem 2 let. Trochu jsme si mákli, ale víme, že nám to za to stojí.
 
Uklízelo průměrně 14 dětí a 2 dospělí/den. Po 4 dny jsme denně samotnému úklidu věnovali asi 1,5 hodiny. Nacházeli jsme především sklo a plasty, ale našli jsme i kusy rezavých drátů a pletiv, pneumatiku, kachličky, nádobí…
 
Trochu nás mrzí, že hned druhý den se na cestičce za koupalištěm objevily první odpadky, které se každým dnem hromadí. Školáci na tomto kritickém místě požádali o pomoc Město. Doufáme, že se situace brzy zlepší.

 

Statistika

Celkový počet dobrovolníků: 63
 
Z toho počet dětí (< 18 let): 55
 
Celkem odpadu: 90 kg
 
Kolik z toho se podařilo vytřídit: 40 kg
 
Kolik jste sezbírali pneumatik: 1 kus
 
 

Pin It on Pinterest