Beseda zodpoví otázky o náhradní rodinné péči

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Lidé, kteří zvažují možnost ucházet se o svěření dítěte do náhradní rodinné péče, mají nyní možnost získat pro své rozhodování důležité informace. Načerpat je mohou na besedě, která se uskuteční

v úterý 24. března v sále Pastoračního centra Valašské Klobouky.

Přítomná bude osvojitelka, která bude hovořit o svých zkušenostech, a také sociální pracovnice, která náhradní rodinnou péči zprostředkovává. Setkání je otevřené široké veřejnosti a začíná v 16 hodin.

 „Budeme se podrobně věnovat všem formám náhradní rodinné péče od osvojení a pěstounské péče k poručnictví, prodiskutujeme jejich rozdíly, výhody i nevýhody. Pozvání přijala náhradní maminka, která s manželem postupně přijala do své péče dvě děti v raném věku. Svěří se nám nejen se svými zkušenostmi z procesu zařazení do evidence žadatelů, ale také například s reakcemi okolí. A určitě bude také prostor pro dotazy návštěvníků,“ přiblížila Jana Surmařová, sociální pracovnice valašskoklobouckého městského úřadu.

Besedu pořádá oddělení sociálně-právní ochrany dětí Městského úřadu Valašské Klobouky ve spolupráci s Rodinným centrem Kaštánek. Během setkání bude zajištěno hlídání dětí.

zdroj: Město Valašské Klobouky

Ing. Lenka Zvonková, tisková mluvčí města Valašské Klobouky

 

 

 

 

 

Pin It on Pinterest